Bezemisyjna produkcja wodoru

EcoEnergyH2

Synergia obszarów technologicznych energetyki wodorowej

Bg 1
Ikona 2 Energy

Wdrożenie na skalę przemysłową produkcji wodoru w procesie pirolizy gazu ziemnego wraz z otrzymaniem grafitu, doprowadzi w konsekwencji do otrzymywania go w procesie bezemisyjnym.

Wdrożenie na skalę przemysłową produkcji wodoru w procesie:

ELEKTROLIZY wody pobieranej z kanału portowego (ujścia rzeki do morza) z wykorzystaniem odnawialnej „bałtyckiej” energii elektrycznej;

lub

PIROLIZY GAZU ZIEMNEGO wraz z otrzymaniem grafitu, co doprowadzi w konsekwencji do pozyskania go w procesie bezemisyjnym (bez CO i COշ).

Pirolizę gazu ziemnego do wodoru i grafitu należy uznać za zieloną technologię w celu wytworzenia paliwa alternatywnego, które to będzie kwalifikować się do otrzymywania unijnego finansowania.

Wodór musi być jednak wystarczająco tani w ofercie handlowej (produkcja, magazynowanie, dostępność i łańcuch dostaw), aby móc być stosowanym na szeroką skalę.

Potencjał synergii technologicznej

EcoEnergyH2

  1. Elektroliza wody morskiej. Zakup na potrzeby własne produkcyjne gazu ziemnego. Produkcja energii w podziemnej elektrowni szczytowo-pompowej.

  2. Wdrożenie na skalę przemysłową produkcji wodoru w procesie pirolizy gazu ziemnego wraz z otrzymaniem grafitu, doprowadzi w konsekwencji do otrzymywania go w procesie bezemisyjnym.

  3. To proces złożony ze skraplania, sprężania i rozprężania wodoru w celu bezpośredniego zatłaczania wodoru do podziemnego magazynu.

  4. Transport wodoru w dużych wolumenach będzie w najbliższych latach zyskiwał ogromne znaczenie dzięki rosnącej popularności w transporcie drogowym oraz jako paliwo dla żeglugi.

  5. Transport wodoru w dużych wolumenach będzie w najbliższych latach zyskiwał ogromne znaczenie dzięki rosnącej popularności w transporcie drogowym oraz jako paliwo dla żeglugi.